Tiešsaistes bezmaksas prezentācija "Identitāte attiecību spogulī"

Otrdien, 5.aprīlī plkst.19:30 ~ 21:00 bezmaksas tiešsaistē tiekamies prezentācijā “Identitāte attiecību spogulī”, ko vadīs Anete Raikova, mag.psych., prof. maģistra grāds psiholoģijā. Biodanza didaktiskā skolotāja. Pozitīvās psihoterapijas virziena terapeite (Pozitīvās un transkulturālās psihoterapijas akadēmijas sertifikāts, Vācija).


Kas es esmu? Kā es to izjūtu katru mirkli ar sevi un attiecībās?
Identitāte ir process. Tas, kas rodas katru dienu. Tās ir pieredzes, kas veidojušas Tevi, uzskatu sistēmas, kuras iegūtas, stāsti, kurus veidojam par sevi, gan apzinātās domas, gan neapzināto pārliecību nepārtrauktā plūsma. Kad esam saiknē ar sevi, savas identitātes apziņa ir aizkustinoša pieredze justies dzīvam.


Vai vienmēr jūtamies saiknē ar to, kas esam? Kādas attiecības mēs veidojam, kad esam atsvešinājušies no sevis?
Atsvešināšanās no sevis ir adaptācija, kas mums ir bijusi nepieciešama, jo būt pašam ir bijis pārāk sāpīgi un tāpēc meklējam novērtējumu un apstiprinājumu sev ārpusē. Mēs pieredzam tukšumu, no kura tik ļoti baidāmies. Neesot saiknē ar sevi, mēs cenšamies to kompensēt caur atkarīgām uzvedībām vai partneriem, lai iegūtu to, ko neesam saņēmuši. Mēs aizsedzam savu ievainojamību ar aizstājējmehānismiem un aizveram savas sirdis. Un tad mēs vairs nezinām kā mīlēt sevi un citus.


Mūsu dzīves kvalitāti nosaka mūsu attiecību kvalitāte. Mēs nevaram izdzīvot vieni, un tajā pašā laikā mūsu atkarība no citiem var radīt gan svētlaimi, gan ciešanas. Mūsdienās attiecības piedzīvo lielu transformāciju. Agrāk cilvēki šķīrās, tāpēc, ka viņi bija nelaimīgi. Tagad cilvēki pārtrauc attiecības, jo viņi uzskata, ka viņi var būt laimīgāki.


Vai esmu laimīgs attiecībās? Vai ir pietiekami labi ar šo partneri vai arī varu būt laimīgāks ar citu partneri?
Mēs veidojam attiecības un attiecības veido mūs. Attiecības ir telpa “starp”. Tas nav – kas es esmu un kas esi Tu. Attiecības ir telpa, kas tiek kopīgi radīta un tas, ko tā izceļ vienā partnerī un otrā. Vai esam gatavi iemainīt brīvības (autonomijas) sajūtu pret ciešu saikni, kaisli pret drošības sajūtu, ja visi šie aspekti ir vitāli nepieciešami ilgtspējīgām un laimīgām attiecībām?


Rolando Toro (Biodanza metodes pamatlicējs) uzskatīja, ka mīlestība ir divu identitāšu drāma, kur notiek cīņa par kopību un identitāti kopveselumā. Tas, kurš dzīvo bailīgi tveroties pie savas identitātes un aizstāvot to, aplaupa sevi un izsīkst sevī. Identitāte atjaunojas nepārtrauktos kontaktos ar citādo/otru. Mīlestība un seksuālā iekāre stiprina identitāti un vienlaikus padara to ievainojamu.


Biodanza metodes aicinājums ir justies dzīvam „kopā ar citādo“, vienlaikus izceļot savas īpašības, pastiprinot visus veselīgas identitātes procesus.

 

Lekcija notiks tikai tiešsaistē slēgtā grupā un lekcijas video ieraksts NEBŪS pieejams.


Piesakoties, atsūtīsim pieejas linku.


Pieteikšanās: info@biodanza.lv vai tel. 2013 0000 (Linda).


Otrais 6 lekciju cikls “Atgūt dzīves vieglumu – no teorijas uz praksi”, kurā turpināsim pirmajā lekciju ciklā “Atgūt dzīves vieglumu - no ierobežojumu spriedzes uz jaunu atvērtību!” aizsāktās tēmas.
Organizē Baltijas Biodanza skola un Latvijas Biodanza skolotāju asociācija.

Atpakaļ